O nás

Prečo Pezinská Pražiareň?

BOZIN, Bozen či Bosin, to sú niektoré z historických názvov vinohradníckeho mesta Pezinok. Práve tieto názvy nás inšpirovali pri vymýšľaní mena pezinskej pražiarne. A tak vznikol názov BOZIN ROASTERY, čo v podstate znamená Pezinská Pražiareň.

Ale vráťme sa trochu späť na začiatok a položme si zásadnú otázku:
prečo káva?“

V dnešnej dobe si už mnoho z nás nevie predstaviť začať svoj deň bez svojej šálky kávy. Káva sa stala fenoménom dnešnej doby a pre mnohých z nás aj rituálom bez ktorého nemôže začať náš deň. Ruku na srdce viete si predstaviť ráno bez tej úžasnej vône, ktorú cítite keď si privoniate k čerstvo zomletej káve, alebo keď vezmete do ruky šálku s čerstvo pripravenou kávou a pred prvým dúškom ucítite jej opojnú vôňu? My veru nie. Káva je odpradávna fenoménom spájajúcim ľudí, umožňujúcim vychutnať si momenty v spoločnosti svojich blízkych a priateľov.

Nie nadarmo je známy výrok Jessiho Lane Adamsa:

Káva vonia ako čerstvo pomleté nebo.

Dovoľte nám, pozvať Vás na prehliadku do kávového sveta, kde budete mať možnosť ochutnať ako chutia charakteristické kávy z plantáží celého sveta ako aj vyvážené espresso blendy. Veľmi radi sa staneme Vašim sprievodcom.

Nech sa páči, poďte ďalej a vitajte …